DNI NA ZWROT
SZYTE W POLSCE
  • Instagram
  • Pinterest

Dlaczego wzrosły ceny softshelli?

Dlaczego wzrosły ceny softshelli?

Zastanawiasz się dlaczego ceny softshelli wzrosły? 

Softshell i polar to jedyne z materiałów które sprowadzam spoza Polski (w Polsce tylko jedna firma go produkuje, ale jakość lokalnego softshellu nie spełniła moich wymagań).

Drożeje wszystko, to wiesz, ale w tej sytuacji kluczowy wpływ na cenę ma transport surowca do kraju, a ten jest drogi ze względu duży ciężar i objętość softsellu.

Od wiosny 2021 co dwa-trzy miesiące cena softshellu stopniowo wzrastała. Do lutego skoczyła o 35%, ale największa podwyżka jest zapowiadana na marzec i w sumie już za chwilę cena surowca wzrośnie o 55% w skali roku.

Dlaczego Ci o tym piszę? Ponieważ wiele osób nie ma świadomości skąd biorą się ceny produktu, albo dlaczego nagle coś drożeje.

Jeśli to wiesz, to świetnie - jeśli nie, mam przynajmniej nadzieję, że zrozumiesz proces.

Jedyne co, to mogę Cię uspokoić, że nie podniosę nagle cen o 55%, ponieważ w przeliczeniu na sztukę spodenek wychodzi mniej, ale nie jestem w stanie też trzymać cen, kiedy wszystko idzie w górę.

Jeśli cena jest dla Ciebie ważniejsza od jakości, nie czytaj tego posta.

Czytam czasem komentarze, że cena powala. Niektórych na pewno, nie uważam, że każdego stać na spodenki dla dziecka za 100 zł. Ale czy na pewno?

  • kupując spodenki w taniej sieciówce po dwóch miesiącach je wyrzucisz (nie oddasz nawet kolejnemu dziecku, bo nie będą się nadawały)
  • kupując spodenki wysokiej jakości i w dodatku z regulacją, dzięki której będą rosły z dzieckiem - posłużą Ci one przez kilka miesięcy, a potem je możesz puścić dalej w obieg lub sprzedać (chociażby na naszej grupie OUTLET-MAMAITI na Facebooku, gdzie jest już 1200 mam).
  • Gwarantuję Ci, że zakup moich spodenek w przeliczeniu na miesiące wychodzi korzystniej finansowo - może masz mniej spodenek, ale dobrej jakości, które potem możesz bez problemu odsprzedać za połowę ceny. A planeta, w której będą żyły Twoje dzieci jeszcze dziesiątki lat Ci za to podziękuje.
  • pamiętaj też, że materiał materiałowi nierówny. Mogłabym kupić softshell taniej, bo są takie na rynku, ale nie miałby certyfikatów, a jego wodoodporność byłaby 3,5 raza mniejsza. Zadaj sobie pytanie, czy wolałabyś zapłacić 30-40 zł mniej za materiał, który zawiera szkodliwe barwniki i tak niskie parametry, że przemoknie po pierwszym kontakcie z wodą?

Ja w tworzeniu marki kieruję się głównie trzema wartościami:

    ➡️ wysoką jakością materiału i szycia

    ➡️ ekologią

    ➡️ bezpieczeństwem Twojego i mojego dziecka

A Ty czym się kierujesz kupując ubranka?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl