DNI NA ZWROT
SZYTE W POLSCE
  • Instagram
  • Pinterest

Jak się pakować, by nie zwariować?

Jak się pakować, by nie zwariować?

Czy każdy wyjazd wiąże się dla Ciebie ze stresem? Zastanawiasz się, czego tym razem zapomnisz? Nigdy więcej! Poznaj moje sprawdzone sposoby na sprawne pakowanie i pobierz wygodna checklistę - dzięki nim podróżowanie będzie już tylko czystą przyjemnością :

Kiedy jechałam na pierwsze kolonie, a miałam wtedy 8 lat, w telewizji był program, w którym podawali co spakować dziecku na dwutygodniowy wyjazd. Nie podróżowało się wtedy tak dużo jak teraz, nie było Internetu, więc taka lista spisana przez jedną z mam była cennym dokumentem, przepisywanym przez kolejne (xero też u nas jeszcze nie było ogólnodostępne). Mam ją do dzisiaj, już z sentymentu. W kolejnych latach dopisywałam tylko rzeczy, które pojawiały się w zakresie moich potrzeb.

Kiedy już mogłam podróżować sama, to stało się to moją pasją, a potem też pracą. Przez kilka lat byłam pilotem wycieczek, a wolne chwile spędzałam na prywatnych wyjazdach, najczęściej w górach. Ciągłe życie na walizkach oznaczało ciągłe pakowanie – i tak mi to weszło w krew, że robiłam to w kilka, góra kilkanaście minut. I nie ważne, czy jechałam na weekend, czy na dwa tygodnie, wyglądało to podobnie.

Podróżowanie z dzieckiem to dopiero wyzwanie!

Wszystko przewróciło do góry nogami macierzyństwo. Jako świeża mama nie umiałam ocenić, co jest potrzebne, a co nie. Na pierwszy wyjazd z niespełna pięciomiesięczną córą zabrałam wszystko, z czego korzystaliśmy w domu. Zapakowani w aucie po sufit nie użyliśmy nawet 1⁄4 z tego co wzięliśmy. Upały były nieziemskie, a Maja najczęściej miała na sobie sam bodziak albo tylko pampersa. Wtedy znów zaczęłam redukować ilość niezbędnych rzeczy na wyjeździe.

Obecnie zdecydowanie mniej wyjeżdżam, ale pakowanie towarzyszy mi nieustannie – wożenie dzieci do dziadków, wypady na weekend poza miasto, wyjazdy gdzieś dalej raz w miesiącu, czy chociażby pakowanie targów firmowych (tutaj ta umiejętność przydaje się jak nigdy).

Dlatego stworzyłam dla siebie nową, bardziej aktualną listę, z której korzystam przed każdym osobistym wyjazdem - listę możesz pobrać w formie ebooka klikając w link -> Darmowy ebook o pakowaniu

BEZPŁATNY EBOOK zawiera:

➡️ listę przydatnych rzeczy, z krótkim opisem

➡️ instrukcję, jak się pakować sprawnie i bezboleśnie

➡️ checklistę do wydrukowania, z miejscem na dopisanie Twoich niezbędników

 

Pamiętajcie, że jest to mój niezbędnik wyjazdowy. Może być tak, że Wy korzystacie z rzeczy, które nam są niepotrzebne (chociażby zestaw do nurkowania, czy saksofon). Przed pakowaniem usiądźcie więc spokojnie, przeczytajcie listę i najpierw uzupełnijcie ją o te elementy, które Wam są niezbędne. A dopiero potem zabierzcie się do punktu następnego, czyli zniesienia wszystkiego w jedno miejsce i pakowania.

Przedstawiona tu lista zaspakaja nasze potrzeby i uwzględnia wyjazd do cywilizacji.

Zupełnie inaczej się pakuję na wyjazdy w góry, gdzie przez dwa tygodnie dźwigam swój bagaż, a najbliższy sklep jest o kilka dni drogi. Wtedy rozważam każdy gram - serio :)

mamaiti darmowy ebook o pakowaniu

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl